Rabiot kthehet sot në Torino, ka një mesazh ironizues për kritikuesit
Ish-lojtari i Paris Saint-Germain ka qenë në shënjestër të mosgatishmërisë së tij për t’u rikthyer pas karantinës dhe pritej të qëndronte në Francë deri në një datë të caktuar për rifillimin në Serie A.

"Kur e kuptoni se është dita juaj e fundit nga… sulmet!", ai shkroi në një histori në Instagram, duke bërë shaka për kritikat në javët e fundit, transmeton lajmi.net.

Gazetari i RTL France Philippe Sanfourche ka pohuar se Rabiot "beson se ai nuk ka bërë gabime", por raportet në Itali duket të sigurta se ai do të jetë në treg këtë verë.

La Stampa nënvizon se mesfushori injoroi thirrjen jozyrtare për t’u rikthyer te Juventus më 3 maj dhe ndërsa 25-vjeçari udhëton nga Riviera Franceze sot, e ardhmja e tij në Zonjën e Vjetër është e pasigurt.

Il Corriere Torino sugjeron se ai mund të përfundojë në Premierligë dhe thekson se paga e tij prej 7 milionë eurosh në vit i jep Juventusit aq shumë arsye për të konsideruar ndërprerjen e lidhjeve të tyre me francezin.
Shtuar më 13/05/2020, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori