Rakitic i "tërheq veshin" skuadrës së tij: Nuk duhet krijojmë komoditet, Barcelona mund të bëjë përmbysje
Ivan Rakitic shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Sevillas ndaj Barcelonës në kuadër të Copa del Rey.

Barcelona nuk ishte aspak në nivel dhe kësisoj ka humbur me rezultat 2-0 në Sanchez Ramon Pizjuan.

Megjithatë, Ivan Rakitic beson se Barcelona do të luftojë deri në fund dhe Sevilla nuk duhet të krijojë komoditet.

"Barcelona janë një skuadër që kanë shumë talent dhe aftësi të të jashtëzakonshme. Nuk do të jetë aspak i lehtë kualifikimi për në finale", u shpreh kroati.

"Por, ne jemi duke luajtur shumë, shumë mirë së bashku dhe për këtë arsye kemi marrë këtë rezultat. Gjëja më e rëndësishme është ta shijojmë këtë rezultat dhe të mendojmë për ndeshjen e kthimit", përfundoi ai.

Pas tre jave, më 3 mars do të luhet edhe ndeshja e kthimit në Camp Nou, ku edhe do të mësohet finalisti i parë i Copa del Rey
Shtuar më 11/02/2021, ora 13:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori