Rama dhe Berisha bashkohen me dhimbjen për humbjen e Vokrrit
Dhimbjes për humbjes e presidentit të Federatës Kosovare të Futbollit i janë bashkuar edhe politikanët shqiptarë.

Nëpërmjet statuseve në “Facebook”, dy politikanët shqiptarë, Sali Berisha dhe Edi Rama i dhanë lamtumirën legjendës kosovare.

“LAMTUMIRË KAMPION – Fadil Vokrri mbetet legjenda e gjallë e futbollit jo vetëm ne Kosovë, po në kujtesën e çdo futbolldashësi shqiptar”, shkruan kryeministri në postimin e tij.

Nga ana tjetër, mesazhi ngushëllues i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka qenë disi më i gjatë. Ai e ka quajtur ditën e sotme si ditë zie për sportin shqiptar.

Fadil Vokrri, futbollisti legjendar, Kryetari i Federates se Futbollit te Kosoves mbylli syte per gjithmone! Me kete rast le te shprehim te dashur miq dhimbjen dhe mirenjohjen tone te thelle ndaj legjendes se futbollit kombetar, i cili, dhe ne kushtet e pushtimit barabar serb te Kosoves, me talentin e tij te ralle dhe kulmet qe arriti u be nje emer i madh ne futbollin e kohes dhe mbushi me krenari zemrat e mbare shqiptareve.

Duke shprehur ngushellimet me te sinqerta familjes se tij dhe autoriteteve te Kosoves per kete humbje te madhe per sportin dhe mbare kombin shqiptar, i lutem Zotit qe shpirti i Fadil Vokrrit, futbollistit te pavdekshem shqiptar te prehet ne paqe”, shkruan Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2018, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori