Ramos mbetet ne Real Madrid
Albeu.com
Shpesh here flitet per transferimin e tij ne Itali, por gjithmone ai ngelet nje lojtar i Real Madrid. Behet fjale per mbrojtesin e kombetares spanjolle, Sergio Ramos, i cili “flirton” me Milanin prej kohesh, ndersa shoqeria “merengues” nuk e leshon.Ne kohen e presidentit Calderon, ky i fundit i ksihte premtuar zgjatje kontrate me nje rritje te ndjeshme te pages, ndersa tashme kandidati kryesor per te marre postin drejtues, Florentino Perez i ka bere te ditur se do t’ia zgjase kontraten deri en vitin 2013.

Pak dite me pare, marredheniet mes shoqerise dhe lojtarit u tensionuan pasi ai braktisi ndeshjen Real Madrid-Valladollid per te pare nje perballje toreadoresh. Kjo beri qe mbrojtesi te paralajmerohej per nje gjobe, por me pas kerkoi falje per veprimin dhe cdo gje u sheshua.
Shtuar më 17/04/2009, ora 03:59
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori