Ranieri akuzon hapur Lacion: I hapi krahun Interit për "Triplete"
Claudio Ranieri">Ranieri">Ranieri">Ranieri po tenton të kualifikojë Romën këtë sezon në Ligën e Kampioneve.

Por Ranieri">Ranieri">Ranieri">Ranieri ka dalë hapur kunder Lacios duke deklaruar se bardhekaltërit kanë vendosur që të hapin krahun">krahun kur behej fjalë për të penguar verdhekuqtë dhe ka bindjen se në vitin 2010, sfida mes Lacios dhe Interit">Interit ishte toleruar.

Pikërisht këtë episod ka kujtuar sot Ranieri">Ranieri">Ranieri">Ranieri në konferencën për shtyp kur e pyetën nëse priste që Lacio të favorizonte në sfidën direkte Atalantën që është rivale direkte e Romës për vendin e katërt.

"Me zikaltërit kapën krahun">krahun. Unë duhet të mendoj të luaj, kam qenë gjithmonë i ndershëm dhe kjo për mua është e rëndësishme. Pjesën tjetër e sheh Liga e Futbollit”, ishin fjalët e Ranierit që kanë acaruar shumë lacialët.

"Përgjegjësi për komunikimin me mediat i Lacios, De Martino, ka deklaruar në radion e klubit se këto deklarata ishin të papranueshme. "Janë deklarata të rënda ato të Ranierit. Ai nuk është një tifoz, por një pjesëtar klubi i federuar. Nuk e di nëse konferencat për shtyp të Romës bëhen në ndonjë lokal në Trigoria. Do të kërkojmë ndërhyrjen e Ligës", tha ai.
Shtuar më 03/05/2019, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori