Rashica hyn në histori të Vitesses, feston me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë (VIDEO)
Ylli i Kosovës, Milot Rashica ka hyrë në histori të skuadrës holandeze Vitesse, pasi fito Kupën e Holandës, ku edhe asistoi te goli i parë.

Ky është trofeu i parë për Vitessen, vetëm dy javë para se të festojën 125 vjetorin e themelimit.

Për më shumë, kjo është edhe hera e parë që Vitesse siguron fazën e grupeve në Europa League.

Pas triumfit Rashica ka festuar në fushë, duke mbajtur flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë bashkë. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2017, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori