Raul Jimenez nuk u transferua te Juventusi, mësohet arsyeja
Ylli i Wolves, Raul Jimenez në afatin veror ishte i lidhur me kalimin të gjiganti italian, Juventus.

Vet sulmuesi konfirmoi se "Zonja e Vjetër" dhe Manchester Unitedi janë të interesuar, por asnjëherë nuk u arrit marrëveshja.

Gazetari italian njëkohësisht eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka zbuluar disa fakte interesante pse dështoi marrëveshja.

"Jimenez nuk gënjen, Juventusi shikoi disa sulmues në mënyrë që të mos ishin të papërgatitur".

"Jimenez nuk ndodhi sepse Wolves menjëherë kërkuan 80 milionë euro pa bonuse".

"Në të ardhmen, kush e di", shkroi ai në koment të postimi i Calciomercato.

Sidoqoftë, lojtari vazhdon të pëlqehet shumë nga skuadrat e mëdha dhe ndoshta ky vit do jetë i fundit në fanellën e "Ujqërve".
Shtuar më 16/11/2020, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori