Reagon Sergio Ramos pas shkarkimit të Lopeteguit

Kapiteni i Kombëtares së Spanjës, Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopeteguit dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij.

“Ne jemi Kombëtarja, e përfaqësojmë emblemën, ngjyrat dhe vendin. Përgjegjësia dhe përkushtimi janë me ju dhe për ju. Dje, sot dhe nesër gjithmonë të bashkuar”, shtoi ai.

Presidenti i Federatës spanjolle tha se ata nuk kishin qenë në dijeni dhe e kishin kuptuar se Lopetegiu do t'i bashkohej klubit madrilen vetëm pesë minuta para se njoftimi të bëhej publik.

Hierro do të debutojë të premten kur Spanja zhvillon ndeshjen e parë në Grupin C kundër Portugalisë. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori