Real-Bayern, historiku i ndeshjeve në Madrid
Përballjet Real-Bayern në Champions League gati po shndërrohen në një klasike. Ato janë ndeshur 14 herë me njëra-tjetrën, ndërkohë që në “Bernabeu” gjermanët kanë dalë shpesh fitimtarë.

Reali i Madridit ka zhvilluar 9 ndeshje në shtëpi kundër Bayernit. Ndryshe nga bavarezët, që kishin një bilanc tejet pozitiv në stadiumin “Alianz-Arena”, me të gjitha fitore dhe një barazim, për madrilenët statistikat dhe historia flasin më negativisht.

Më saktë, ata kanë arritur të fitojnë gjashtë herë, të barazojnë një takim dhe të humbasin dy të tjera në fushën e tyre përballë rivalëve gjermanë. /albeu.com/


Ja historiku i përballjeve në Madrid:

(1/16-at e Champions-it)
20.02.2007
Real MadridBayern Mynih 3-2

(1/16-at e Champions-it)
10.03.2004
Real MadridBayern Mynih 1-0

(Çerekfinalet e Champions-it)
10.04.2002
Real MadridBayern Mynih 2-0

(Gjysmëfinalet e Champions-it)
03.05.2001
Real MadridBayern Mynih 0-1

(Gjysmëfinalet e Champions-it)
03.05.2000
Real MadridBayern Mynih 2-0

(Faza në grupe e Champions-it)
29.02.2000
Real MadridBayern Mynih 2-4

(Çerekfinalet e Champions-it)
16.03.1988
Real MadridBayern Mynih 2-0

(Gjysmëfinalet e Champions-it)
22.04.1987
Real MadridBayern Mynih 1-0

(Gjysmëfinalet e Champions-it)
31.03.1976
Real MadridBayern Mynih 1-1

- Gjashtë fitore Reali, një barazim dhe dy fitore të
Bayern.
Shtuar më 25/04/2012, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori