Real-City, luftë për Ibrahimoviç
Ekziston mundësia që Zlatan Ibrahimoviç dhe Milan të ndahen gjatë merkatos së verës. Sipas asaj që raporton "Corriere dello Sport", sulmuesi suedez nuk ka mbetur indiferent nga sms e ardhura nga Jose Mourinho dhe nëse nuk mbetet i kënaqur nga blerjet e kuqezinjëve atëherë mund të vendosë të largohet nga San Siro.

Deri tani nuk ka ardhur asnjë ofertë zyrtare në zyrat e Milanit por edhe drejtuesit e saj po e mendojnë një largim të bomberit, po të mendosh pagën e lojtarit (12 milionë euro neto në sezon) dhe borxhin që i ka Barcelonës për kartonin e tij (16 milionë euro).

Ibrahimoviç ka 15 ditë për të vendosur dhe më pas do të fokusoihet te Euro 2012, por edhe dy klube të tjera po e ndjekin me kujdes situatën e tij: Manchester City dhe PSG.

Pikërisht skuadra e Roberto Mancinit, i cili e ka trajnuar kur ishte te Inter, sipas tablodit anglez "Sun" i ofron suedezit një rrogë javore prej 300 mijë sterlinash ose 375 mijë euro. Shifër kjo stratosferike dhe e parezisteueshme për çdo lojtar. /albeu.com/

Shtuar më 17/05/2012, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori