Real Madrid: 172 milionë për 5 të rinj (FOTO LAJM)

Gareth Bale (Tottenham) - 91 milionë euro
Florentino Perez dëshiron një Real Madrid të ri dhe të freskët. Këtë gjë e vërteton edhe merkatoja e verës që bëri klubi madrilen. Plot 172,5 milionë euro për 5 futbollistë nën 24-vjeç (91 per Bale, 39 Illarramendi, 30 Isco, Carvajal 6.5 and 6 by Casemiro).

"Los Blancos" janë klubi që kanë shpenzuar më shumë se kushdo tjetër gjatë merkatos së sapombyllur. Dhe kjo për të vetmin qëllim: trofeun e Dhjetë në Champions League.

Por mos harrojmë që Carlo Ancelotti ka në skuadër edhe emra të tjerë të rinj dhe shumë premtues si: Jesse, Morata and Nacho, që të gjithë kampionë Europe me Spanjë U-21. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori