Real Madrid barazon rekordin e vet me fitore në transfertë

Real Madrid ka barazuar rekordin e tyre të vendosur vite me parë nga vet ata.

Kjo është fitorja e tretë me radhë në transfertë në fazën e eliminimit direkt.

Los Blancos mposhtën PSG me rezultat 1-2 në "Parc des Princes", në çerekfinale mposhtën Juventusin me rezultat 0-3 në "Allianz Stadiu", dhe sonte në gjysmëfinale Bayernin me rezultat 1-2.

Një gjë të tillë Reali e kishte arritur para 56 viteve, ku kishte mposhtur skuadrën B 1913 me rezultat 0-3, Juventusin me rezultat 0-1 dhe Standard Liege më rezultat 0-2 gjatë sezonit të vitit 1961-62 të Kupës së Kampionëve. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2018, ora 23:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori