Bayern Munich në finale (VIDEO - FOTO)
Penalltite:


1-0


2-0


2-1
Pëlqej
Ndeshje spektakolare në Santiago Bernabeu mes Real Madridit dhe Bayern Munich, ku pas gjuajtjes së penalltive, Bayern Munich u kualifikua për në finalen e Champions.

Goli i parë për Realin erdhi nga panalltia përmes Cristiano Ronaldos (6').

Nuk zgjati shumë dhe madrilnët sërish arritën të shënojnë.
Pas një pasimi të saktë nga Mesut Ozil, në minutën e 14-të portugezi Ronaldo sërish shënoi për 2-0.

Por tërë këtë entuziazëm e zbehu goli i Arjen Roben nga penalltia (27'), 2-1.

Ky rezultat mbeti i pandryshuar deri në fund të 90 minutshit kështu që skuadrat u detyruan të zhvillojnë vazhdimet për ta gjetur fituesin.

Edhe pas zhvillimit të 30 minutshit shtesë, rezultati ka mbetur i pandryshuar.

Pas ekzekutimit të penaltive më të saktë u treguan gjermanët të cilët në finalen e 19 majit në Allianz Arena do të luajnë kundër Chelseat.

Në gjuajtjet e penalltive, gabuan Ronaldo, Kaka dhe Sergio Ramos. /albeu.com/
Bayern Munich ne finalen e Champions

Shtuar më 25/04/2012, ora 23:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori