Real Madrid – Celta Vigo, formacionet zyrtare: "Galaktikët" synojnë triumfin pas ngecjes me Elchen
Real Madrid do të ndeshet me Celta Vigo në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas.

Për ‘Los Blancos’ nuk do paraqitet Rodrygo i cili dë qëndrojë jasht fushës për tre muaj.

Reali qëndron në pozitën e dytë në tabelë me gjithsej 33 pikë, ndërsa Celta Vigo në vendin e tetë me 23 pikë total.

Të dy ekipet kanë formë të mirë në ndeshjet e fundit, Reali ka katër fitore dhe një barazim, ndërsa Celta Vigo ka regjistruar poashtu katër fitore dhe një barazim në pesë ndeshjet e fundit, transmeton lajmi.net.

Formacionet zyrtare të klubeve.


Real Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Lucas Vazquez, Benzema, Asensio


Celta Vigo: Ruben Blanco; Hugo Mallo, Araujo, Murillo, Olaza; Tapia; Denis Suarez, Brais Mendez; Nolito, Santi Mina, Iago Aspas.
Shtuar më 02/01/2021, ora 20:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori