Real Madrid futet në garë për Bernardo Silvën, portugezi ëndërron të luaj për Los Blancos
Bernardo Silva mund të jetë largimi i madh nga Manchester City në afatin kalimtar veror.

Dënimi që ka marrë kampioni në fuqi i Anglisë me dy vite përjashtim nga Liga e Kampionëve, mund të bëjë që Silva të largohet.

Vet portugezi javë më parë deklaroi se nuk e përjashton këtë mundësi ka ngjallur reagimin e klubeve të mëdha.

Njëra nga skuadrat e interesuara për të është gjiganti spanjoll Real Madrid.

Mediat spanjolle kanë raportuar se Los Blancos po synojnë ta shfrytëzojnë dënimin e Cityt për ta bindur Silvan të transferohet në Madrid.

Portugezi ka ëndërruar gjithmonë të luaj për Realin dhe këtë afat kalimtar veror mund ta bëjë ëndrrën realitet.

Pep Guardiola e vlerëson jashtëzakonisht shumë yllin e skuadrës, por dëshira e lojtarit është të luaj në Santiago Bernabeu dhe kjo e favorizon Realin për t’i marrë shërbimet e tij.

Gjithsesi për të arritur deri te Silva, 13 herë kampionët e Evropës duhet të shpenzojnë mbi 120 milionë euro.
Shtuar më 17/04/2020, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori