Real Madrid, gati per goditjen e dyte
Albeu.com
Real Madrid nuk do ndalet me vetem nje goditje te madhe ne merkato. Pasi ka siguruar firmen e brazilinit Kaka, presidenti Florentino Perez po pergatit nje oferte prej 89 milione eurosh per te marre ne skuader edhe yllin portugez, Cristiano Ronaldo.Kjo eshte klauzola per te marre sulmuesin ne Madrid dhe Manchester United nuk kerkon te perfshije ne marreveshje as nderrim lojtaresh dhe nuk do te degjoje as per ulje. Sipas gazetes “El Mundo Deportivo”, kontrata do jete e njejte me ate te brazilianit Kaka dhe marreveshja do mbyllet brenda 30 qershorit.

Nga ana tjeter, Manchester United nuk i ka komentuar shume zerat per kete oferte, ndryshe nga nje vit me pare ku Alex Ferguson kembenguli personalisht per ta mbajtur Topin e Arte 2008 ne “Old Trafford”.
Shtuar më 11/06/2009, ora 16:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori