Real Madrid - Liverpool, krahasimet e lojtarëve (FOTO LAJM)

Keylor Navas vs Loris Karius

Nuk ka dyshim se të dy skuadrat janë shumë sulmuese, si Real Madridi ashtu edhe Liverpool por portierët e të dyja ekipeve janë pika e tyre më e dobët. Madrid është duke vazhduar që të kërkojë De Gean pasi që nuk i besojnë Navasit, që pati paraqitje të mirë me Bayernin por gjatë sezonit ka bërë shumë gabime. Karius në anën tjetër ka filluar të jetë zgjedhje e parë për Liverpoolin, para Simon Mignolet por edhe për gjermanin ka dyshime të mëdha.


Nota:

Navas - 6.5

Karius – 6
Pëlqej
Real Madrid dhe Liverpool do të përballen sonte në Kiev të Ukrainës në finalen e UEFA Champions League.

Spanjollët janë duke e kërkuar për herë të tretë radhazi trofeun europian dhe të 13 në përgjithësi.

Liverpool nuk e ka fituar këtë trofe që nga viti 2005, kur e kishte mposhtur Milanin në Turqi.

Portali anglez "Spartsmail" ka bërë një karahasim të lojtarëve në të gjitha pozitat për të parë se cili nga ta është më i mirë dhe cila skuadër është më kualitative. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2018, ora 18:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori