Real Madrid shkaterron Borussia-n (VIDEO)
Albeu.com
Reali i Madridit ka shënuar fitore të thellë prej 5-0 në miqësoren përballë ekipit gjerman Borussia Dortmund. Reali filloi me Esteban Graneron (3'). Me të filluar pjesa e dytë, po në minutën e tretë, spanjollët dyfishuan rezultatin, kësaj here me anë të anësorit Arjen Robben.
Por pjesa e dytë solli edhe tre gola të tjerë. Në listën e golashënuesve u shënuan edhe sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain (73’), mesfushori brazilian Kaka, i cili shënoi nga penaltia (76’) dhe në minutat e fundit të ndeshjes, rezultatin e vulosi kapiteni Raul Gonzales (89’).Ja 5 golat e Real Madridit:


Shtuar më 20/08/2009, ora 20:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori