Real Madrid vendos për ditën kur do të prezantohet Theo Hernandez
Theo Hernandez do të përfundojë transferimin e tij nga Atletico MadridReal Madrid këtë javë dhe ai do të paraqitet në Estadio Santiago Bernabeu këtë të premte në orën 13:00.

Ai do të jetë nënshkrimi i parë i verës së Los Blancos dhe do të flasë në kutinë presidenciale. Pastaj, të hënën më 10 korrik, gjysma e ekipit do të fillojë stërvitjen e para sezonit me Zinedine Zidane dhe së bashku me shokët e tij të ri të skuadrës, përvjell Albeu.com.

Los Rojiblanos do të marrë 26 milionë euro nga shitja, e cila është 2 milion euro më shumë se shifra e deklaruar në klauzolën e lirimit të tij. Hernandez do të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare dhe do të jetë ardhja e parë e verës së Real Madridit. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori