Real Madrid zyrtarizon gjithçka rreth Theo Hernandez
Theo Hernandez zyrtarisht është lojtari më i ri madrilen. Ai u ble nga Atletiko Madrid për 26 milionë euro.

Real Madrid njoftoi marrëveshjen me Atletico për blerje nga Theo Hernández, i cili lidhur me klubin e bardhë deri në qershor 2023. Lojtari do të paraqitet të hënën 10 nga 19:30 ku do të bëhet prezantimi tij në Santiago Bernabeo, përvjell Albeu.com.

Hernandez është 19-vjeç dhe luan mbrojtës i majtë. Me blerjen e tij Reali i Madridit çoi Coentraion tek Sporting Lispona në formë huazimi. Hernandez do të ketë betejën e fortë për një vend në formacion pasi me të konkuron Marcelo. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 17:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori