Real Madridi dhe Barcelona në luftë për nënshkrimin me talentin që cilësohet ‘Verrati i ri’
Vazhdon zbulimi i lojtarëve të ri dhe me perspektivë të madhe në futbollin Europian.

I fundit që është zbuluar nga dy klubet më të mëdha në Spanjë, Real Madridi dhe Barcelona, është Atakan Akkaynak, lojtari 18 vjecar i akademisë së Bayer Leverkusen.

Atakan luan si mesfushor defanziv dhe tashmë ka filluar të quhet si ‘Verrati gjerman’ për shkak të stilit të lojës që posedon si të lojtarit italian.

Dy klubet nga Spanja dhe skuadra angleze Chelsea do të përballen kundër njëra tjetrës për nënshkrimin me talentin që premton shumë në të ardhmen e afërt. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2017, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori