Real Madridi eliminon Lyon-in (VIDEO)
Real Madridi ka eliminuar skaudrën e Lyon-it, pas fitores së prej 3-0 në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Santiago Bernabeu. Me këtë fitore, Real Madrid vazhdon garën në Champions, duke u klasifikuar për në çerekfinalen e kësaj gare të rëndësishme. Ballafaqimi i parë i zhvilluar në Stade Gerland ka përfunduar me rezultat 1:1.

Goli i parë erdhi në minutën e 37-të të ndeshjes nga Crsitano Ronaldo. Pas këtij goli, ishin edhe dy mundësi realizimi nga Karim Benzema por të cilat nuk u finalizuan siç duhet për Realin.

Goli i dytë erdhi në pjesën e dytë të takimit, pikërisht në minutën e 66-të kur Benzema "dënoi" ish skuadrën e tij.

Goli i fundit, erdhi nga Angel Di Maria, pas një pasimt të shkëlqyeshëm të Mesut Ozil.

Real Madrid kualifikohet për në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 4-1. /albeu.com/

Shikoni golat:

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=y4yztxlBikyVphV9" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=La66e2PfFhFlqoyV" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=nFs8ifuK5bW5WZnm" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
Shtuar më 16/03/2011, ora 22:41