Real: Ribery dhe Alonso jane shume te shtrenjte
Albeu.com
Drejtori gjeneral i Real Madridit, Jorge Valdano, ka bërë të ditur se çmimet e Franck Ribery dhe Xabi Alonso janë shumë të larta për Mbretërit. Bayern Munichu ka caktuar shifrën prej 80 milionë eurosh për anësorin francez ...... Ribery, ndërsa Liverpooli ka refuzuar dy oferta të Los Blancos për spanjollin Alonso.

“Xabi Alonso është prioriteti i ynë nëse buxheti ynë mund ta përballojë blerjen e tij, mirëpo duket se nuk është kështu. Ne jemi shumë larg shifrave që kërkon Liverpooli”, ka thënë Valdano për “El Partido de la Una”.

Drejtori madrilen ka folur edhe për çmimin që e kanë caktuar bavarezët për Ribery duke thënë: “Është një shifër e paarritshme. Është ngjashëm sikurse të thonë se nuk dëshirojnë ta shesin”.
Shtuar më 08/07/2009, ora 02:43
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori