Reali ka 1300 ditë pa u mposhtur në “Camp Nou”
barca33
Këtë të dielë do të zhvillohet ndeshja më e madhe në mbarë globin, Barcelona vs Real Madrid. Një duel titanësh që hedh në fushën e lojës dy gjigandët e futbollit botëror. Në vitet e fundit Reali i Madridid ka dalë duke buzëqeshur në Kamp Nou pasi nuk njeh humbje që në ndeshjen e 22 marsit 2015.

Duel në të cilën Mathieu dhe Suarez ishin autorët e golavë për Barcelonën ndërsa për Realin shënonte Ronaldo. Që prej asaj ndeshje janë zhvilluar katër takime të tjera ku Reali ka fituar dy prej tyre ndërsa dy të tjera kanë përfunduar në barazim. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2018, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori