Reali bën gati ofertën e "çmendur" për Mbappe
Zinedin Zidane ka ardhur me objektiva të qartë te Reali i Madridit, të freskojë skuadrën dhe ta kthejë aty ku ishte para një sezoni duke garuar në kampionat dhe në garat Europiane.

Për të realizuar këtë francezi ka ardhur me një listë emrash që dëshiron ti ketë në skuadër nga sezoni ardhshëm duke bërë edhe cmendurira.

Lojtari më i dëshiruar nga Zizu është francezi Kylian Mbappe por për të siguruar shërbimet e tij nuk është aspak e lehtë. Klubi madrilen ka vendosur të bëjë një ofertë rekord për të plot 240 milion euro.

Sipas "France Futboll" Reali shpreson që në verë të sigurojë shërbimet e Hazard, Pogba dhe Mbappe. /albeu.com/


Shtuar më 07/05/2019, ora 18:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori