Reali fiton me Ronaldon (VIDEO)
Futbollistët e Real Madrid
Real Madrid ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme si mysafir në ndeshjen kundër Real Sociedadit. Ndeshja përfundoi me rezultat 2:1. Golin për Sociedadin e shënoi Raul Tamudo (62') ndërsa për Realin shënuan Angel Di Maria (51') dhe Cristiano Ronaldo (74').

Pas kësaj fitore, Reali ka shtatë pikë nga tre ndeshje, dhe mban kreun e tabelës, të paktën deri nesër.

Nesër në Vicente Calderon do të luhet derbi i javës së La Liga-s, ku Atletico pret Barcelonën, ndërsa Valencia udhëton te Hercules.


Rezulatetet e plota:

Espanyol 1 : 0 Almeria
Mallorca 2 : 0 Osasuna
Sporting Gijon 2 : 2 Athletic
Real Sociedad 1 : 2 Real MadridGOLAT:


Real Sociedad 1 : 2 Real Madrid
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/SBNcR47RCPFgZy42WeM7/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/aKnVZ1fDnNz4WokmGMVv/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/th4u4CFwassZtiFH1ZqV/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>
Shtuar më 18/09/2010, ora 23:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori