Reali fut në lojë Iscon për të rrëmbyer Dybala-n
Reali i Madridit në verë do të rikthehet në merkato për të blerë një yll të futbollit botëror. Objektivi kryesor i skuadrës madridlene është afrimi i sulmuesit të Juvenutsit, Paulo Dyabala.

Për të arritur te "La Yoja" skuadra e Zidane ka gati dhe një plan, në të cilin është dhe Isco. 25-vjecari ka një kontratë deri në vitin 2018-të me klubin merengues por Isco nuk dëshiron më të ngrohë stolin e rezervave te Los Blancos për pjesën më të madhe të ndeshjeve.

Juventusi e pëlqen së tepërmi mesfushorin por tashmë mbetet për tu parë se cila do të jetë zgjedhja e Iscos për sa i përket të ardhmes së tij, pasi në garë është dhe City me Chelsea-n.

Shtuar më 21/02/2017, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori