Reali i Madridit transferon "Ibrahimovicin e zi"
Real Madrid ka siguruar shërbimin e talentit suedez, Isak Alexander.

Sulmuesi i AIK Solna, Isak konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë të së ardhmes dhe për shkak të lëvizjeve dhe fizikut të tij, ai po konsiderohet edhe si "Ibrahimovici i zi".

17 vjeçari, pritet të vij në Madrid javën tjetër, ku do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2022 dhe do të luajë për ekipin e dytë, Real Madrid Castilla.
Shtuar më 15/01/2017, ora 12:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori