Reali i ofron Dortmundit edhe yllin e skuadrës për Haaland
Real Madridi është duke provuar që më shkëmbim të fitojë garën për sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Gjiganti spanjoll asnjëherë nuk arriti ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon kur u largua në vitin 2018 dhe shpresojnë që norvegjezi t’ia dal.

Reali e huazoi Gareth Bale në verë, ndërsa sulmuesi i vetëm mbetet Karim Benzema, meqenëse Eden Hazard nuk e ka gjetur formën më të mirë.

Sipas Diario Gol, Madrid shpreson ta transferojë Haaland duke e shkëmbyer me Luka Jovicin.

Nuk dihet nëse do pranohet kjo ofertë nga Dortmundi, që nuk duan ta humbin sulmuesin, që pëlqehet shumë edhe nga dy rivalët e përbetuar anglez Manchester United dhe Manchester City.
Shtuar më 16/11/2020, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori