Reali kërkon ta shësë te Chelsea, por Bale kërkon një tjetër skuadër
Real Madrid po mendon të shesë në fund të këtij sezoni yllin e ekipit Gareth Bale tek Chelsea, pas shkëlqimit të Vincius dhe adhja Mariano Diaz nga Lyoni kanë mbipopulluar sulmin.

Megjithatë agjenti i uellsianit, Jonathan Barnett, do të preferonte që lojtari të transferohet te Manchester United.

"Real Madridi dëshiron ta transferojë atë te Chelsea këtë verë gjersa agjenti i lojtarit te Manchester United".

"Meqë dëshirojnë ta shesin, lojtari kërkon ta lënë atë të zgjedhë destinacionin, por në klub thonë se jo, sepse (Eden) Hazard është bërë dhe Bale do të shërbejë si sjkëmbim", u shpreh Inda. /albeu.com/


Shtuar më 19/02/2019, ora 16:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori