Reali kërkon të largohet nga La Liga, ja ekipet e Superligës Europiane
Reali i Madridit nuk e priti mirë vendimin për të shtyrë ndeshjen e së dielës ndaj Celta Vigos, vendim që u mor për shkak të problemeve të shkaktuara nga moti i keq në rajonin e Galicias në Spanjë.

Pakënaqësia është kaq e madhe, sa drejtuesit e “Los Blancos” po mendojnë që të nisin një fushatë për të mbështetur Superligën e Europës, që cilësohet si alternativa e Champions League të organizuar nga UEFA. në të do të bëjnë pjesë 16 skuadra.

Spanja- Barcelona, Real Madrid Atletico Madrid dhe Sevilla
Anglia- Manchester City, Chelsea, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool
Italia- Juventus, AC Milan, Inter dhe Napoli
Gjermania- Bayern, Borussia Dortmund dhe Bayer Leverkusen
Franca- Paris Saint-Germain, Marseille dhe Lyon

Shtuar më 07/02/2017, ora 12:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori