Reali mposht City-n (VIDEO)
Real Madrid 3 - 2 Manchester C.


Montpellier 1 - 2 Arsenal


Borussia Dortmund 1 : 0 Ajax


PSG 4 – 1 Dynamo Kyiv
Real Madridi ka mposhtur sheikët e City-t me rezultat 3-2 në një ndeshje spektakolare të zhvilluar të martën mbërma në Santiago Bernabeu.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi pa gola, ndërsa në pjesën e dytë u shënuan 5 të tillë, dy herë udhëhoqi City por kjo nuk ndihmoi gjë pasi rezultatin përfundimtar e vulosi Cristiano Ronaldo duke e siguruar fitoren e ekipit të vet me 3:2.

Golat për Cityn janë shënuar nga Dzeko (69') dhe Kolarov (85') ndërsa për Realin kanë shënuar Marcelo (76'), Benzema (87') dhe Ronaldo (90').


Ja të gjitha rezultatet e takimeve të sotme:

Grupi A
Dinamo Zagreb 0 - 1 FC Porto
Paris S.G. 4 - 1 Dynamo Kyiv

Grupi B
Montpellier 1 - 2 Arsenal
Olympiakos Piraeus 1 - 2 Schalke

Grupi C
AC Milan 0 - 0 Anderlecht
Malaga 3 - 0 Zenit St. Petersburg

Grupi D
Borussia Dortmund 1 - 0 Ajax Amsterdam
Real Madrid 3 - 2 Manchester C.
Shtuar më 18/09/2012, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori