Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup (VIDEO)

Pëlqej
Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlefshme për raundin e gjashtë të UEFA Cahmpions League.

Madrilenët shënonin të parët me sulmuesin e talentuar, Borja Mayoral në minutën e 8'-të.

Por mbas katër minuta është ylli portugez Cristiano Ronaldo që me një super goditje i dërgoi shifrat 2-0.

Në fund të pjesës së parë është sulmuesi gabonez Aubameyang që ngushtoi diferencat.

Mbas katër minuta në pjesën e dytë që askush nuk e priste këtë Borussia që shënoi edhe golin e dytë po me Aubamyang.

Goli i fitores për Merenguesit u shënua nga Lucas Vazquez në minutën e 81'-të.

Me këtë fitore Real Madridi grumbulloi 13 pikë në vendin e dytë, ndërsa Dortmund 2 pikë në vendin e tretë. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2017, ora 22:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori