Reali shënon katër herë kundër Espanyolit (VIDEO)
Gonzalo Higuain (Real Madrid)
Real Madridi ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e zhvilluar sonte në Estadi Cornella El Prat si mysafir i Espanyolit. Gonzalo Higuain shënoi het-trik, duke tërhequr të gjithë vëmendjen mbi vete.

Në minutën e 17-të, Higuain shënoi pas një asistimi të Cristiano Ronaldos. Në minutën e 66-të ishte një top i gjatë nga Alvaro Arbeloa, të cilin e pranoi shkëlqyeshëm argjentinasi dhe arriti të shënojë, 2-0.

Golii tretë u shënua nga Callejon në minutën e 82.

Për ta kompletuar het-trikun, Higuan rishfaqet në minutën e 89-të duke shënuar golin e katërt të ndeshjes.

Pas kësaj fitore, Real Madrid rënditet e treta në tabelë, me një pikë më pak nga Barcelona dhe Levante. /albeu.com/


Shikoni golat:

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=yBji86k2cnSWLOd1" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=yBji86k2cnSWLOd1" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=VosVStUtphxORBJv" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=VosVStUtphxORBJv" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=GTbwgSzDBjJhr3hv" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=GTbwgSzDBjJhr3hv" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=5tBirQrU54JOkwSS" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=5tBirQrU54JOkwSS" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
Shtuar më 02/10/2011, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori