Reali shkëlqen nën drejtimin e Zidanes
Që kur Zinedin Zidane morri drejtimin e Real Madridit, duke se ekipi i është rikthyer formës në La Ligën spanjolle. Kjo e gjitha falë trajnerit Zidane.

“Los Blancos” paraqiten me një statistikë brilante nën drejtimin e francezit, ku çdo 18 minuta realizohet nga një gol.

Reali në dy ndeshjet e fundit kundër Deportivo Lacorunas dhe Sportign Gijonit ka shënuar dhjetë gola, nga pesë gola në secilën ndeshje.

Ende mbetet për tu parë sesa e suksesshme është kjo formulë e trajnerit dhe se sa gola do të shënojnë ‘mbretërit’ në takim e ardhshëm kundër skuadrës së Real Betisit. /Albeu.com/
Shtuar më 17/01/2016, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori