Reali siguron Witsel (VIDEO)
Sipas asaj që raporton "Record", Real Madrid dhe Benfika kanë arritur një akord verbal për transferimin e mesfushorit 23-vjeçar belg, Axel Witsel në Santiago Bernabeu sezonin e ardhshëm.

Ka qënë vetë Jose Mourinho ai që ka dhënë Ok-in për këtë operacion në merkato, i cili nuk i ka kushtuar shumë klubit madrilen.

Vetë presidenti i Benfikës ka qënë i pari dhe më i interesuari për kalimin e Witsel te Real Madrid.

Në Itali Axel Witsel kërkohej nga Juventus. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2012, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori