Reali synon të transferojë sensacionin e Europës, Perez hyn në lojë
Real Madrid dëshiron të përforcojë repartin e mesfushës.

Presidenti i ‘Los Blacos’, Florentino Perez është treguar i gatshëm të bëjë një ofertë me vlerë 55 milionë euro për mesfushorin e Ajaxit, Donny van de Beek.

Sipas “Telegraaf” operacioni pritet të finalizohet gjatë verës së vitit 2020, ndërsa talenti holandez po kërkohet nga shumë klube të mëdha të Europës.

Van de Beek ka kontribuar duke shënuar 5 gola dhe katër asistime në 13 ndeshje për Ajax këtë sezon në Eredivisie.
Shtuar më 06/12/2019, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori