Reali tashmë -16 (FOTO-VIDEO)

Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Real Madrid ka pësuar humbjen e rradhës, të katërtën këtë sezon ndërsa Malaga ka qenë ekipi që fitoi tre pikët e ndeshjes.

Në takimin e zhvilluar në La Roselada, Reali u mposht me rezultat 3-2.

Goli i parë erdhi në minutën e 49-të nga Isco ndërsa autogoli i Sergio Sanchez mundësoi barazimin e rezultatin (66’).

Në minutën e 73-të, Roque Santa Cruz shënoi për 2-1 ndërsa pas tre minutash (76’) shënoi edhe golin tjetër, 3-1.

Golin e dytë për Realin e shënoi Karim Benzema (82’), duke rritur shpresat për barazim por rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund të ndeshjes, 3-2.

Pas kësaj humbjeje, Real Madridi ngelet trashmë 16 pikë prapa liderit Barcelona. /albeu.com/

Shtuar më 22/12/2012, ora 21:54

A duhet të largohen futbollistët nga Kosova nga Kombëtarja e Shqipërisë pas formimit të Kombëtares së Kosovës?