Reali triumfon edhe në "San Siro", Interi vështirëson kalimin e grupit (VIDEO)
Real Madrid e ka fituar derbin e ‘San Siros’, duke e mposhtur 0-2 Interin në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve.

‘Los Blancos’ e nisën mirë takimin duke fituar një penallti në minutën e 7’, të cilën e shndërroi në gol Eden Hazard.

Inter nga minuta e 33’ mbeti me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me karton të kuq të Arturo Vidal.

Real Madrid në minutën e 59’ dyfishoi epërsinë, kur Achraf Hakimi shënoi autogol.

Me këtë fitore, Real Madrid numëron shtatë pikë, dhe renditet në vendin e dytë, ndërsa Inter me dy pikë, në vendin e katërt në grup./
Shtuar më 25/11/2020, ora 22:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori