Realin e pret "ferri" në grupe, kundërshtarët e mundshëm në Champions!
Sot në orën 18:00 në Monaco do të hidhet shorti që do të përcaktojë fazën e grupeve për sezonin e ri në Champions League.

32 ekipet finaliste të këtij sezoni në Ligën e Kampioneve, që do të mësojnë kundërshtaret e tyre gjatë ceremonisë në “Grimaldi Forum”.

Fati i goglave mund të ëprcaktojë grupe të forta apo siç njihen ndryshe “grupe të ferrit” ku pa dyshim të gjithë do të kërkojnë të shmangin të gjithë do të jetë Reali i Madridit që këtë vit pozicionohet në vazon e dytë.

Grupi i vdekjes mund të cilësohen kundërshtarët e mundshëm të Realit, që fati mund ta vendosë përballë Liverpool ose Manchester City, Inter, RB Leipzig.

Këto janë 4 vazot para se të hidhet shorti:
Vazo 1: Liverpool, Chelsea, Manchester City, Barcelona, Juventus, Bayern Munchen, PSG dhe Zenit.

Vazo 2: Real Madrid, Atletico Madrid, Borusia Dortmund, Napoli, Shakhtar Donietsk, Tottenham, Ajax dhe Benfica.

Vazo 3: Lyon, Bayer Leverkusen, Salzburg, Olympiacos, Club Brugge, Inter, Dinamo Zagreb.

Vazo 4: Lokomotiv Moska, Genk, Zvezda, Galatasaray, RB Leipzig, Slavia Prague, Atalanta, Lille.
Shtuar më 29/08/2019, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori