Realist si gjithmonë, Zidane del kundër vendimeve të arbitrit
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, pas kualifikimit në gjysmëfinale ishte i kënaqur se ekipi e bëri këtë arritje me meritë të plotë.

“Ne nuk kemi pritur për golin në minutën e parë, por ua kemi dhuruar dhe ata patën qasje të mirë dhe ne luajtëm keq, ndërkaq patëm raste pa e menaxhuar aq mirë lojën”.

“Ishte penalti, më thanë se ishte penalti, nuk e kam parë, gjyqtari e referoi dhe nuk mund të ndryshohet”.

“Nëse ka një penalti, ka një penalti, por nuk duam të flasim për këtë, ne jemi të kënaqur që kemi arritur në gjysmëfinale, atak anë luajtur shumë mrië dhe ne luajtëm mirë, ne luftuam deri në fund për këtë”.

“Cristiano është i mësuar të shënojë në situata të tilla, ai e merr topin dhe e kryen punën”.

“Nuk kemi pasur frikë, nuk kam menduar për eliminim sepse kur mendon një gjë të tillë transmetohet te lojtarët, kështu që tentova që t’i bind lojtarët se është ndeshje e vështirë që do të duhej të luftonim më shumë”.

“Nuk mendoj se ai meritoi përjashtimin, por kjo nuk do të fshijë të gjitha që ai ka bërë për futbollin deri sot, është lojtar i madh”, deklaroi Zidane. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2018, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori