Refuzoi Shqipërinë, Greqia lë jashtë listës Durmishajn
Zgjedhja e Durmishajt për të përfaqësuar kombëtaren greke dhe jo atë shqiptare ishte lajmi që ka bërë më shumë bujë.

Durmishaj tani nuk është grumbulluar nga Kombëtarja greke për dy ndeshjet, që do të luajë këtë muaj kundër Lihteshtajinit dhe Bosnjes, në kuadër të kualifikuesve të Europianit 2020.

Federata greke nuk e ka marrë dritën jeshile për të grumbulluar Durmishajn dhe pritja e tij do të shtyhet deri në qershor, ku me shumë gjasa do të luajë kundër Italisë dhe Armenisë.
Shtuar më 14/03/2019, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori