Refuzoi ushtrinë, Koreja dënon futbollistin që shkëlqeu në Botëror
kore
Në Korene e Jugut shërbimi ushtarak është i detyrueshëm dhe këtu përfshihen edhe futbollistët. Jang Hyun-So mbrojtësi i cili spikati në kampionatin botëror të zhvilluar në Rusi, është përjashtuar përjetësisht nga kombëtarja dhe është gjobitur me 26 mijë dollar.

Arsyeja është se ai ka falsifikuar dokumentet për të shmangur shërbimin ushtarak. Pas dënimit ai kërkoi falje për gjestin, por vendimi është i pakthyeshëm. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2018, ora 12:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori