Reina propozon Sarri-n si trajner të Real Madrid
Pepe Reina propozon se ish-tekniku i Napolit, Maurizio Sarri është i denjë për të stërvitur ekipin e Real Madrid-it.

Sarri u largua nga Napoli javën e kaluar pasi u shkarkua nga detyra dhe në vend të tij erdhi Carlo Ancelottin ku tashmë është pa skuadër dhe ende ka kontratën e pazgjidhur me Napolin.

Sarri është lidhur shumë me një kalim për tek Chelsea, por portieri, Reina së fundm paralajmëroi disponueshmërinë e 58-vjeçares për Real Madridin që aktualisht nuk ka trajner.

"Jam shumë mirënjohës për ndihmën e tij jashtë fushës. Jemi njerëz të ngjashëm. Ne kishim një marrëdhënie babai-bir: e dua shumë dhe gjithmonë do të jem mirënjohës ndaj tij." wshtw shprehur Reina.

"Unë do të rekomandojë atë për çdo ekip në botë për idetë e tij të futbollit dhe mënyrën e tij "maniake" të punës do ishte i duhuri për Real Madrid " shtoi mw pas portieri.

Megjithatë, Los Blancos do të duhet të paguajnë 8 milion euro për të liruar Sarrin nga kontrata e tij me Napolin. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2018, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori