Rekord në historinë e Premier League, nëntë lider të ndryshëm në tabelë këtë edicion
Manchester City hyri në historinë e Premierligës pasi kaluan në kreun e tabelës për herë të parë këtë edicion.

Skuadra e Pep Guardiolas shënoi pesë gola kundër West Brom, duke u bërë skuadra e nëntë për këtë sezon që merr kreun, gjë që s’ishte arritur që nga viti 1986-87.

Vetëm City ka mbledhur më shumë pikë (18 krahasim me 16) dhe ka pësuar më pak gola (një në krahasim me dy) se Arsenali që nga krishtlindjet dhe "Topçinjtë” gjithashtu dje fituan me rezultat 1 – 3.

Pra, këtë edicion në Premierligë ka pasur plotë nëntë lider të ndryshëm dhe mbetet të shihet nëse do këtë ndonjë ndryshim deri në fund të sezonit.

Momentalisht, City kryeson me 41 pikë, ndjekur nga Unitedi me 40 pikë
Shtuar më 27/01/2021, ora 09:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori