Rekordi i çuditshëm i Felipe Melo-s, ironi me Ramos
felipe melo 1
Futbollisti Brazilian, Felipe Melo njihet për karakterin e tij të problematik në fushën e lojës. Nuk janë të rralla rastet kur mesfushori ka lënë fushën e lojës pas ndëshkimit me karton të kuq.

Së fundmi ish-mesfushori i disa prej ekipeve më elitare në Itali si Juventus, Inter apo Fiorentina, ka vendosur një record negative në fushën e blertë. Aktualisht lojtar i Palmeiras në Brazil është ndëshkuar për herë të 23 me karton të verdhë. Madje kjo nuk e ka penguar lojtarin të bëjë batutë në përfundim të takimit ndaj Cruzeiro.

përfundim të sfidës, mesfushori tha: “Doja të isha si Sergio Ramos. Të merja vazhdimisht karton e më pas të fitoja championsin dhe kupën e botës. Ky është objektivi im. I pranoj kritikët dhe kërkoj gjithmonë të përmirësohem”, ishin fjalët e 35 vjeçarit. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori