Renditja e kampionateve, Kategoria Superiore dobët
Pëlqej
Edhe pse këtë vit kampionati shqiptar i futbollit ka mjaft riavlitet teksa 4 skuadra luftojnë për titull. Se fundmi të dhënat e përditësuara të qeverisë së futbollit kontinental e vendosin Kategorinë Superiore në një pozicion jo të mire, shkruan Albeu.com.

Statistikat e vendosin kampionatin tonë në vendin e 36

Shqipëria ndodhet pas Maqedonisë dhe Moldavisë, pasi ka në total 7500 pikë, diçka e cila llogaritet nga paraqitja e skuadrave në Champions dhe në Europa League në 5 sezonet e fundit.

Ndërkohë top 5 kampionatet më të forta janë Serie A italiane, Bundesliga gjermane dhe La Liga Spanjolle dhe Premier Liga Angleze ./albeu.com/
Shtuar më 13/12/2018, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori