Rënditja e UEFA, Juventus zbret nga froni Real Madridin (FOTO LAJM)

Juventus zbret nga froni Real Madrid. Kampionët e Italisë ngjiten në vend të tretë të rënditjes së UEFA-s pas fitores së mbrëmshme ndaj Dinamo Kiev.

Ngjitja e bardhezinjëve ndikohet edhe nga humbja 2-0 e “Los Blancos” përballë Shakhtar Donetsk, raporton Ora News.

Juventus numëron 111 pikë, 1 më shumë se Real Madrid, ndërsa vendi i parë vijon të mbahet nga Bayern Munchen.

Kampionët në fuqi të Europës numërojnë 120 mijë pikë, ndjekur nga Bvarcelona me 116 mijë.

Top 10-ja plotësohet nga Real Madrid, Atletico Madrid, Manchester City, PSG, Manchester United, Sevilla dhe Liverpool.
Shtuar më 03/12/2020, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori