Rënditja e UEFA-s, Top 10 ligat e kontinentit (FOTO LAJM)

La Liga - 93.570 pikë
Pëlqej
Nëpërmjet faqes së saj zyrtare në internet UEFA ka shpallur rënditjen për ligat europiane të futbollit pas fazës para-eleminatore në Champions dhe Europa League.

Siç dihet tashmë Portugalia është në vend të katërt duke lënë pas Italinë me 53,799 pikë kundrejt 53,100.

Në krye të rënditjes vazhdon të jetë Spanja, e ndjekur nga Anglia dhe Gjermania. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 10:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori