Rënditja e UEFA, top 10 klubet e Europës (FOTO LAJM)

REAL MADRID
Pëlqej
Pas publikimit të rënditjes për ligat europiane të futbollit, UEFA ka publikuar edhe listën e rënditjes përsa i përket klubeve të kontinentit.

Në klasifikimin e përgjithshëm kryeson Real Madrid, kampion Europe, i ndjekur nga Barcelona dhe Bayern Munchen.

I pari nga klubet italianet është Milan në vend të 14, ndërsa Juventus dhe Inter gjenden në pozicionet 22 dhe 23.

Nga shqiptaret e para në rënditje është Skënderbeu që mban vendin e 232-t. /albeu.com/Shtuar më 08/08/2014, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori